Anunțuri / Postat pe

Dezbatere Reforma Protestantă 500+

Reforma protestantă este unul din elementele cruciale din istoria Bisericii creștine. Mișcarea evanghelică modernă, inclusiv cea din România își are o parte din rădăcini, dacă nu chiar întreaga rădăcină din Reforma inițiată de Martin Luther, în 1517. Vă invităm să asistați împreună cu noi la o discuție-dezbatere pe tema Reformei. Invitații noștri sunt pastorii: Florin Stan (Biserica Baptistă Fieni), Daniel Mercioniu (Biserica Baptistă Harul, București), Ninel Lazăr (misionar) și Ștefan Cornu (Biserica Baptistă Adonai, București). Moderatorul discuției va fi pastorul Costel Ghioancă (Biserica Baptistă Adonai, București). Ne vom aminti de lucrările lui Dumnezeu în trecut și vom privi la ce urmează pentru noi în viitor. Vă așteptăm!

Dezbatere Reforma Protestantă 500+