CUM
MĂ ALĂTUR?

câțiva pași simpli

1. CUNOAȘTE-NE

Primul lucru este să ne faci o vizită sau să ne contactezi și să stabilim o întâlnire (poți folosi formularul de mai jos). Suntem dornici să te cunoaștem personal, să-ți înțelegem frământările, viața și să-ți împărtășim viziunea biblică pe care o avem. Ne-ar plăcea ca această întâlnire să fie doar începutul.

2. DEDICĂ-TE

După ce ajungem să ne cunoaștem suficient de bine și dorești să fii parte din biserică, vei avea o întâlnire cu pastorii noștri. În această întâlnire îți vor explica mai pe larg viziunea noastră și ce anume credem că ești chemat de Dumnezeu să faci atunci când devii parte. Nu-ți face griji de nimic - pur și simplu e nevoie să pleci la drum înțelegând bine lucrurile și făcând un angajament clar.

3. IMPLICĂ-TE

Pasul de a deveni membru al bisericii nu este decât începutul. Acum vei sluji în mod concret cu darurile pe care le ai și vei crește în asemănare cu Hristos în timp ce te dedici comunității: întâlnirilor în plen, grupurilor de casă și relațiilor de ucenicie unu la unu.

Nume*

Subiect